Darmowa reklama w internecie
Wypromuj swoją firmę za DARMO »


Polub firmas.pl
Firmas.pl  »  Usługi budowlane Olkusz  »  szkloolkusz
Świat Szkła

Świat Szkła

Usługi budowlane Olkusz

Adres: Górnicza 9
Miasto: 32-300 Olkusz
Telefon: 512773407
Email: biuro@szklo.olkusz.pl
Strona www: www.szklo.olkusz.pl
Wizytówka: www.szkloolkusz.firmet.pl


Ocena: 5,000 / 5

Informacje Opinie klientów Galeria zdjęć Mapa dojazdu

PROMOCYJNE CENY ZAPRASZAMY !!!! POMIAR GRATIS!
<cały kraj>

Opierając się na nowoczesnej technologii oraz najlepszej jakości materiałów oferujemy Państwu konstrukcje szklane na indywidualne zamówienie

•wszelkiego rodzaju zabudowy ze szkła (ściany, ganki ,daszki, gabloty itd.)
•schody, kabiny prysznicowe, balustrady, drzwi przesuwne, drzwi wahadłowe, drzwi montowane w stare futryny wg. polskiej normy lub nowe pod zamówienie klienta.
•VSG, laminaty bezbarwne, kolorowe, matowe.
•lakobele, lustra
Wykonujemy wszelkiego rodzaju grawery na drzwiach lub ścianach. W ofercie mamy szkło zwykłe i hartowane od 4:19mm . Oferujemy także wykonanie wypalania laserowego wzorów oraz napisów wewnątrz szkła, tzw.efekt trójwymiaru. Do wszystkich produktów korzystamy z elementów montażowych ze stali nierdzewnej, polerowanej oraz szczotkowanej.

W sprzedaży posiadamy akcesoria gotowe do samodzielnego montażu szkła (ściany, kabiny, półki, przesuwy, uszczelki, stężenia, zawiasy, gałki, łączniki, itp.) W ofercie posiadamy również schody parapety blaty kuchenne z drewna, które połączone ze szkłem tworzy doskonałą kompozycję i świetny efekt.

Tynkami dekoracyjnymi zajmujemy się w Polsce od 1998r., posiadamy duże doświadczenie w zakresie wykonywania dekoracji, dopasowania odpowiedniego materiału do wnętrz oraz wyboru kolorystyki. Wykonujemy m.in. stiuki, trawertyny oraz inne struktury dekoracyjne.

•Stucco Antiko (stiuk)
jest to produkt na bazie wapna mączki marmurowej oraz żywic naturalnych. Materiał charakteryzuje się bardzo gładką powierzchnią o wyglądzie marmuru. Jest to produkt o właściwościach bakteriobójczych, który również reguluje wilgotność pomieszczenia.
•Travertino (trawertyn)
jest to produkt na bazie wapna cementu białego zmielonego marmuru. Materiał nadający się do wewnątrz jak i na zewnątrz charakteryzuję się eleganckim wyglądem, imitujący kamień trawertynu. Produkt ma właściwości grzybobójcze, sprzyja alergikom.
•Pozostałe produkty dekoracyjne:
Antico damasco, ottocento, multidecor, sogni sk , chic - są to farby dekoracyjne które po profesjonalnym położeniu dają niepowtarzalne efekty dekoracyjne np. efekt jedwabiu w połączeniu z atłasem. Niektóre z produktów, charakteryzują się doskonałą odpornością na zabrudzenia mogą zastąpić płytki na ścianie między szafkami lub boazerie w ganku.
Wykonujemy wszelkiego rodzaju prace wykończeniowe z zastosowaniem kamienia (granitu i marmuru) np: posadzki mozaikowe, ściany w łaźniach, kolumny podświetlane z onyksu, schody wewnętrzne oraz zewnętrzne, parapety, blaty kuchenne, cokoły zewnętrzne budynków mieszkalnych i inne. Wykonujemy wyroby z drewna: schody, blaty, parapety, pochwyty na balustrady, głównym surowcem jest jesion oraz dąb.
Rozróżniamy następujące rodzaje szkła , które można zastosować do drzwi:
•szkło przeźroczyste
•szkło satynowe ( mleczne , satyna zielona , satyna grafitowa, niebieska , brązowa)
•szkło ornamentowe ( różnego rodzaju szkło ozdobne )
•szkło laminowane (szkło z wklejaną folią lub materiałem między dwie pojedyncze tafle)
•szkło ozdobne (szkło z dowolną strukturą i kolorem do zaprojektowania przez inwestora)
•grawerowanie laserem
Na szkle przeźroczystym i satynowym możemy nanieść dowolny wzór metodą piaskowania – jest to wzór naniesiony na powierzchnię szkła po przez natrysk pod ciśnieniem piasku o odpowiednim uziarnieniu.

Szkło ornamentowe – dekoracyjne to szkło z naniesioną fakturą.

Szkło laminowane to szkło które składa się z dwóch tafli między które wprowadzamy folię o dowolnym kolorze lub tkaninę o dowolnym wzorze. Pozwala to na uzyskanie niesamowitych wrażeń wizualnych.

Szkło dekoracyjne to szkło tzw. fusingowe – jest to szkło które coraz częściej wdziera się do domów dzięki swojemu niesamowitemu wyglądowi. Trzeba zaznaczyć, że cały proces obróbki, formowanie i dekoracja szkła odbywa się ręcznie, co nadaje wyrobom unikatowy charakter „hand made”. Jest to warte podkreślenia tym bardziej, że nasze szkło architektoniczne jest to zawsze szkło bezpieczne, hartowane, spełniające normy zarówno polskie, jak i europejskie.

Grawerowanie laserem – technika ta umożliwia bardzo szczegółowe wykonanie wzorów np.: zdjęć monochromatycznych z zachowaniem dokładności do +- 0,07mm. Materiały nadające się do obróbki to: szkło, pleksi, papier, karton, ceramika, drewno, skóra, skaj, guma, korek, laminaty i wiele innych. Maksymalny obszar roboczy 1850mm x 3000mm zakres prędkości 0-48,000 mm/min.
Kabiny prysznicowe
Kabiny prysznicowe produkujemy na specjalne zamówienie o dowolnych konstrukcjach i wymiarach dostosowanych do lokalnych warunków. Podejmiemy się każdego zlecenia. Mogą nas jedynie powstrzymać ograniczenia technologiczne.

Kabiny zawsze wykonywane są ze szkła hartowanego o różnych kolorach i wzorach. Już nie musimy być zdani jedynie na szkło przeźroczyste.

Szkło dekoracyjne doskonale komponuje się z nowoczesnym wystrojem wnętrza.

Istnieje możliwość zastosowanie warstwy ochronnej na istniejące już kabiny szklane.

Konstrukcje kabin prysznicowych jakie najczęściej wykonujemy:

•kabiny prysznicowe narożne – najbardziej popularne, budowane z jednej, dwóch lub kilku ścianek , okucia w chromie lub stali nierdzewnej
•kabiny prysznicowe przesuwne – stosowane tam gdzie są ograniczenia w otwarciu standardowych drzwi , pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni
•parawany szklane stałe – nowoczesne rozwiązanie bez użycia zawiasów , odgradzają powierzchnię prysznicową od pozostałej części łazienki.
Schody szklane
Z pozoru kruche szkło posiada wiele możliwości zastosowania i może niejednego zaskoczyć, szczególnie jeśli wykorzystuje się je jako element konstrukcji, która powinna być nadzwyczaj wytrzymała: jako element konstrukcyjny schodów. Nawet jeśli konstrukcja schodów ze szkła wydaje się delikatna i niepewna to nie ma obaw by coś się stało. Montowane na niezwykle wytrzymałej stalowej konstrukcji stopnie szklanych schodów wykonuje się z trzech warstw klejonego szkła hartowanego. To daje im wytrzymałość porównywalną z innymi rodzajami schodów np.: drewnianych lub kamiennych

Szklane schody w mieszkaniu
Szklane schody to kwintesencja minimalizmu i nowoczesności: tafle szkła są prawie niezauważalne i sprawiają niesamowite wrażenie nowoczesności. Zaskakują niekonwencjonalnym zastosowaniem, zdobią gładką, połyskliwą lub matową, teksturą, przy czym są materiałem wykorzystanym nadzwyczaj funkcjonalnie. Połączenie ze stalą nierdzewną nabiera szlachetnego wyglądu. Wykończenie schodów szklanych zależne jest jedynie od inwencji zamawiającej je osoby i uwarunkowań technicznych i technologicznych.

Wykończenie konstrukcji
Metalowa konstrukcja i elementy mocujące są wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej lub metalu malowanego proszkowo. Jesteśmy w stanie wykonać uchwyty mocujące wg indywidualnych projektów – dopasowane wyglądem do już istniejących elementów wyposażenia wnętrza.

Wykończenie szklanych stopni
Tafle szkła na stopnie schodów szklanych wycinać można w dowolne kształty. Popularne są najprostsze prostokąty, ale mogą to być też kształty zaokrąglone w łuk lub fale. Powierzchnię tafli można wykończyć na matowo lub wypolerować. Wówczas ze względów bezpieczeństwa konieczne jest ryflowanie krawędzi. Efekt antypoślizgowości można uzyskać także w inny sposób: wykonując w stopniach schodów szklanych antypoślizgowe wzory , sitodruk lub szkło dekoracyjne z powierzchnią ze wzorem co nadaje szczególnie ciekawy wygląd.

Schody ze szkła we wnętrzu
Możliwości są ogromne. Schody szklane same w sobie mogą stać się niezwykle strojną aranżacją lub stać się, choć skromnym, to i tak wyjątkowo efektownym elementem wyposażenia wnętrza minimalistycznego.

Ponadto szkło można zabarwić na dowolny kolor. Miedzy klejone tafle szkła wykonawca schodów szklanych może włożyć dowolny płaski zdobnik: zdjęcie, fototapetę, cienką tkaninę, brokatowy pył itd.

Stopnie schodów ze szkła można od spodu podświetlić lampkami LED dającymi światło w wielu kolorach.

Balustrady szklane
Niezwykle eleganckie rozwiązanie dzięki któremu zabezpieczymy Państwa schody i antresole. Szkło wraz z elementami stali nierdzewnej doskonale nadaje się zarówno na balkony zewnętrzne jak i wewnętrzne
Specjalizujemy się w montażu balustrad samonośnych, mocowanych na okuciach punktowych tzw "rotule" do stropów i policzków schodów. Na specjalne zamówienie wykonujemy analizy statyczne elementów nośnych konstrukcji.

Balustrady szklane są wyjątkowe w swojej prostocie, a jednocześnie bezpieczne. Możemy je wykonać w zasadzie dowolnej kolorystyce od przeźroczystych po dowolne kolory ral. Do ich wyrobu używa się formatek hartowanych i dodatkowo laminowanych foliami przez co nawet w przypadku rozbicia szkło zostaje zatrzymane przez folię znajdująca się pomiędzy taflami.

Dodatkowo do tego rodzaju balustrad stosujemy wszelkiego rodzaju poręcze , pochwyty.

Daszki szklane
Nasze daszki szklane to wyroby które charakteryzują się najwyższą jakością i łączą w sobie walory estetyczne i praktyczne. Chronią wejście lub ciąg pieszy wokół budynku przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki różnym systemom mocowań taflii szklanych do zadaszeń szklanych, jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać daszki jednotaflowe, wielotaflowe oraz kaskadowe. Wszelkie elementy mocujące wykonane są z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Szkło wykonane wg. Polskich Norm , laminowane folią najwyższej jakości.
Wykonujemy każdy rodzaj zadaszenia:
•za pomocą odciągów stalowych i mocowań punktowych
•w postaci belek stalowych
•jako konstrukcja stalowa
•wg indywidualnego projektu
Szkło używane do daszków szklanych:
•szkła hartowanego ze szkłem hartowanym
•szkła półhartowanego ze szkłem hartowanym
Rodzaj szkła:
•typu float (tradycyjne przeżroczyste)
•optiwhite (superbiałe – specjalne odbariane – maksymalna przezierność)
•barwionego w masie koloru zieleni, grafitu, brązu, itp.
•mlecznego (satynowego lub piaskowanego)
•laminowanego w dowolnym kolorze z palety RAL
•z warstwą sitodruku
W zależności od wielkości tafli szkła i sposobu montażu daszku szklanego, grubość warstwy tafli jest obliczana indywidualnie. Jako dystrybutor okuć do szkła możemy zaproponować typowe jak i nietypowe rozwiązania mocowań, dzięki czemu wykonujemy zadaszenia na każdej istniejącej elewacji, konstrukcji stalowej, aluminiowej i drewnianej

DODATKOWO POLECAMY :
Panele tapicerowane
Jesteśmy producentem paneli tapicerowanych, które mogą być układane na ścianach w różne wzory tworząc tzw. miękkie ściany.
Często wykorzystywane sa w sypialniach jako zagłówek przy łóżku, mogą osłaniać ścianę w dziecięcym pokoju.
W nowoczesnych wnętrzach całe ściany okładane są panelami tworząc elegancki design. Do wyboru mamy różne tkaniny w różnych kolorach.
Lustra i stoliki szklane na indywidualne zamowienie klienta.
Godziny pracy
poniedziałek :10:00 - 17:00
wtorek :10:00 - 17:00
środa :10:00 - 17:00
czwartek :10:00 - 17:00
piątek :10:00 - 17:00
sobota :09:00 - 13:00
niedziela :nieczynne


Wzornik kolorów paneli tapicerowanych Wzornik kolorów paneli tapicerowanych Wzornik kolorów paneli tapicerowanych Wzornik kolorów paneli tapicerowanych Wzornik kolorów paneli tapicerowanych Wzornik kolorów paneli tapicerowanych Wzornik kolorów paneli tapicerowanych Wzornik kolorów paneli tapicerowanych Wzornik kolorów paneli tapicerowanych Wzornik kolorów paneli tapicerowanych Wzornik kolorów paneli tapicerowanych Wzornik kolorów paneli tapicerowanych
Liderzy w branży

Świat Szkła
Świat Szkła
Górnicza 9 , Olkusz

Nietypowe Wykończenia Wnętrz MAJKA
Nietypowe Wykończenia Wnętrz MAJKA
Krzesławice 44, Raciechowice


Copyright © www.firmas.pl - Darmowa Reklama | Wszystkie prawa zastrzeżne
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu